"Backbone RELAX"

Terapia Manualna

Zapraszam

Menu

Cele terapii

Celem zabiegu jest doprowadzenie pacjenta do zdrowia najszybciej jak to jest możliwe, tzn. bez niepotrzebnego przedłużania terapii np. w celu powiększenia swoich zysków. W przypadku oporności danej choroby, obniżam koszta proporcjonalnie do stanu i do czasu jej trwania. Nigdy się nie poddaję. Nie zostawiam pacjenta samemu sobie, gdy sprawy nie idą po naszej myśli, zawsze szukam pożądanego rozwiązania problemu chorobowego.

Efektem działań jest przywrócenie prawidłowych cech biomechanicznych kręgosłupa i stawów, które dzielimy na statyczne : ustawienie kości, jak i dynamiczne : poprawienie - przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu. Można to osiągnąć przez nastawienie stawów kręgosłupa, oraz uwolnienie przykurczów mięśniowych i wiezadłowych.

Wiele dolegliwości wynika z mechanicznego ucisku na nerwy wychodzące z kręgosłupa. Manipulacje na danym odcinku wpływają na zmniejszenie tego ucisku. Ulgę i obniżenie stopnia bólu możemy odczuwać po pierwszej wizycie. Cięższe przypadki chorobowe ulegają poprawie po serii zabiegów. Ich liczba zależy od rodzaju, zaawansowania i czasu trwania choroby, a także od ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Często dobry wynik można osiągnąć tylko przy czynnej pomocy osoby chorej, wymagając od niej zmiany sposobu odżywiania, zmniejszenia masy ciała, ćwiczeń wykonywanych dodatkowo w domu.

Masaż leczniczy pomaga w odreagowaniu stresu i z nim związanych napięć w obrębie całego organizmu. Pozwala zapomnienieć o troskach dnia codziennego i wrócić do zrównoważonego stanu emocjonalnego. Głęboki masaż leczniczy wykonywany jest w celu rozbicia blokad i napięć mięśniowych powodujących dotkliwe dolegliwości bólowe.